fotogalerie - 2016/2017

Hasiči v ŠD

Dne 22. 11. navštívili naši ŠD dva vyškolení instruktoři z řad profesionálních hasičů. Připravili si pro žáky 1. až 3. třídy preventivně výchovný program „Hasík“, který se týkal výchovy dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel. Cílem zážitkové hodiny bylo seznámit děti se základní hasičskou výzbrojí, děti se dověděly co dělat, když doma či ve škole začne hořet, jak mají reagovat. Dobrovolníci si mohli vyzkoušet volání na tísňovou linku hasičů (vyzkoušení fiktivní situace, která může nastat). Dále si dobrovolníci zkoušeli situaci, když hoří doma a spím. Děti se dověděly hodně zajímavých informací o práci hasičů, opakovaly si znalosti a nové informace si prakticky vyzkoušely. Za správné odpovědi na všetečné otázky dostávaly děti bonbóny, obrázky a vystřihovánky. Beseda udělala všem dětem radost.

Z. Štrejlová

Další fotografie naleznete ZDE