ekologické programy

menu

úvodní stránka
naše škola
kontakty
zaměstnanci
rozvrhy
dokumenty
zápis do 1. třídy
projekty s EU
ekologické programy
ekologický pobyt, ŠVP
školní jídelna
školní družina
školská rada
spolupráce s MŠ
napsali o nás
metodik prevence
výchovný poradce
zájmové útvary, doučování
olympiády, soutěže
sběrové akce
sponzoři, poděkování
fotogalerie
napište nám
autor stránek

objednávání obědů

eŽákovská
 

školní družina


Školní družina 2014/2015

Školní družina uskutečnila v letošním roce celou řadu zajímavých aktivit, a proto Vás zvu k prohlédnutí fotek Vašich dětí. 
Měsíc září utekl rychle a my jsme se seznamovali a poznávali, chodili často za pěkného počasí ven hrát hry a fotbal na hřiště. Podzim je plný barev a zajímavých přírodních materiálů a námětů, které se dají vhodně použít. V ŠD tak během podzimních měsíců vznikají hotová umělecká díla. Děti vytvářely podzimní dekorace a výrobky na výzdobu ŠD a ZŠ. Nevadilo nám ani nevlídné počasí a využili jsme poslední sluníčko na školní zahradě. Oslavili jsme Halloween v podobě masek (průvod a překvapení ve školní jídelně), odpoledne bylo disco, hry a zábava. 
V prosinci jsme si povídali o smyslu a významu adventní doby a Vánoc. 5. prosince jsme šli průvodem oblečeni v čertovských kostýmech do jídelny, kde nás čekalo překvapení v podobě čertů, čertic a samozřejmě Mikuláše. Tvořili jsme přáníčka pro rodinné příslušníky, např. dekorace, řetězy, Mikuláše, andílky, stromky, zvonky, hvězdy, sněhuláky atd. Zdobili jsme vánoční stromeček na chodbě školy i ve školní družině. Těšili jsme se na Vánoční nadílku, během které jsme si povídali a diskutovali o tom, jak prožíváme Vánoce ve své rodině a co pro nás znamenají, o zvycích a tradicích v Česku i v jiných zemích. Přišel k nám Ježíšek, a tak jsme rozbalovali dárky a pak hráli soutěže a společenské hry. 
Během zimních měsíců jsme skládali ze stavebnic, hráli soutěže a malovali obrázky. Poznávali jsme květiny, stromy, dopravní značky a anglická slovíčka. Také jsme hráli vědomostní soutěže, vyplňovali doplňovačky, křížovky a luštili osmisměrky. Nechybělo čtení pohádek a říkadel.
Na jaře jsme hráli hry našich babiček… školka přes švihadlo, školka s míčem, skákání panáka, hula – hop, malá kopaná aj. 
Jako každý rok, i letos se naše děti velmi činily, když měly možnost vytvořit si velikonoční ozdoby a další výrobky spojené s jarem a jarní tématikou. Na konci dubna jsme, jako každý rok, oslavovali den čarodějnic, který byl spojen se soutěžemi a hudbou. 
Během školního roku děti plnily své povinnosti, učily se, že nic není zadarmo. Vyzkoušely si pracovat ve skupině i samostatně. Větší měrou byly zastoupeny rekreační a odpočinkové činnosti. Při nich si děti vyzkoušely sílu přátelství, potřebu pomoci slabším spolužákům i prosazovaní svých nápadů. Učily se zvyšovat své sociální cítění, soutěžit ohleduplně, ale zároveň se nenechat ovlivňovat leností, lhostejností a posměchem druhých. Při hrách a seberealizačních činnostech si děti regenerovaly síly, dobíjely se a odpočívaly. 
Závěrem bych ráda poděkovala rodičům za pochopení, trpělivost a vstřícnost. Přeji všem hezké léto, které si užijte ve zdraví, klidu a pohodě.
                                                                                                                      Štrejlová Zdeňka 

Další fotografie ZDE 
 

úřední e-deska

projekty s EU


žákovské filmy

fotografie 2008-2018

školní rok 2018/2019

školní rok 2017/2018

školní rok 2016/2017


školní rok 2015/2016


školní rok 2014/2015


školní rok 2013/2014

školní rok 2012/2013


školní rok 2011/2012

školní rok 2010/2011

školní rok 2009/2010

školní rok 2008/2009